23 Ekim 2016, Pazar
 
  Ürünler
Kjeldahl Azot-Protein Tayin Cihazı
Mikrobiyolojik Güvenlik Kabini
TKN (Total Kjeldahl Nitrogen) Cihazı
Çeker Ocak
Yağ Gres Tayin Cihazı
Yağ Tayin (Soxhlet) Cihazı
Ham Selüloz Tayin Cihazı
Hot Plate (Isıtıcı Tabla)
Balon Isıtıcı
Hububat Nem Ölçme Cihazı
Orbital Çalkalayıcı (Shaker)
Su Banyosu SB-2010
Çalkalamalı Su Banyosu
Polarimetre (Nişasta Tayin Cihazı)
PH Metre
Manyetik Karıştırıcı
Sedimantasyon Test Cihazı
Bitki Öğütme Değirmeni
Toprak Öğütme (Kırıcı) Değirmeni
Valisli Buğday Numune Değirmeni
Gluten Yıkama
Gluten Kurutucu
Gluten İndeks Cihazı
Otomatik Düşme Sayısı Cihazı
İnkibatör
Etüv
Hektolitre
Kül Fırını
Rutubet Ölçme ve Yığın Isı Ölçerler
Teraziler
Elek Sallama Makinası
Otomatik Bunzen Beki
Laboratuar Sarf Malzemeleri
Laboratuar Cam Malzemeleri
 
 
 
 
Get Adobe Reader

Yağ Tayin (Soxhlet) Cihazı
Cihaz , numunelerin içindeki toplam yağ miktarının katısıvı ekstraksiyonu "SOXHLET METODU " ile bulunmasında kullanılır. Çoğunlukla yiyecek maddelerindeki ve yemlerdeki toplam yağ miktarı tayini için kullanılmak ile birlikte deterjan sanayisinde, polimerlerlerde, kağıt hamurunda, fiber(ham selüloz), kauçuk ve tekstil  sanayilerinde, petrokimya ve ilaç sanayilerinde de kullanım alanları mevcuttur.


 

 

  Yağ Tayin (Soxhlet) Ürün Katalogu

KİMLİK BİLGİLERİ

Cihaz “EF-LAB” markadır.

Cihazın  “tekli-ikili-dörtlü-altılı” modelleri bulunmaktadır.

Cihazın ön kullanım panelinde, her bir ısıtıcı sistemin kumanda panosu ayrı ayrı bulunmaktadır. Cihazın her bir kumanda panosunun üzerinde; ışıklı açma/kapama anahtarı, elektronik konumlu ısı anahtarı ve  ısı sinyal lambası bulunmaktadır.

Cihazın ulaşılan maksimum çalışma sıcaklığı yaklaşık 300’c’dir. Cihazın ısıtıcılarının çapı  90 mm ve 140 mm dir. Cihaz tamamen mono blok bir gövdeye sahip olup, ısıtıcı sistemleri bir yüzeyde toplanmıştır. cihazın ısıtıcıları ve gövde arasında sıcaklık geçişini engelleyen, delikli yalıtım sacı bulunmaktadır.

Cihazın ısıtıcı sistemlerinin arkasında; soxhlet balonekstraktör soğutucu sisteminin düzgün tutturulmasını sağlayan ve ayrı ayrı dizayn edilmiş, statif çubuk düzeneği mevcuttur. Cihazın alt kısmında taşıyıcı lastik ayakları bulunmaktadır.

Cihazın gövde kısmı dkp sacdan imal edilmiş olup, küfe ve pasa karşı elektrostatik fırın  boyalıdır. Cihaz ile birlikte, 250 ml ve 500 ml.balonlu eksraktör soğutucudan oluşan soxhlet grubu, düzeneği statiflere tutturmak için kıskaç ve nivodan oluşan bağlantı  elemanları ve soğutucu hortumu verilmektedir. Cihaz ile birlikte kullanma kılavuzu ve garanti belgesi verilmektedir. Cihaz 220 volt 50hz. Şehir akımı ile çalışmaktadır.

Cihaz fabrikasyon hatalarına karşı 2 yıl garantili olup, 10 yıl süre ile de ücreti kabilinde bakım ve yedek parça garantilidir.


 
 
 
 
 
 
 
 
   Hakkımızda     I   Ürün ve Hizmetler   I   Referanslar   I   Sık Sorulan Sorular   I   İletişim